Pauza

PAUSE (2018)

Zahukana przez męża kobieta powoli zaczyna wybudzać z letargu swoje pragnienia i żądze.  Wkrótce rzeczywistość i fantazja zaczynają się zacierać.

Pauza – opis

Elpida (Stella Fyrogeni) jest sfrustrowaną gospodynią domową w średnim wieku, która żyje u boku despotycznego męża. Samotna i zagubiona w swoich pragnieniach kobieta trwa w smutnej monotonii. Pewnego dnia jej rutyna zostaje przerwana za sprawą przystojnego robotnika... Dojrzały debiut pochodzącej z Cypru reżyserki Toni Mishiali przedstawia portret psychologiczny kobiety w średnim wieku, którą zmaskulinizowana i przesiąknięta egoizmem kultura stara się wypchnąć na margines.

Pauza – twórcy i obsada

Obraz jest swego rodzaju krytyką patriarchatu i obieranych przez kobiety i mężczyzn ról w społeczeństwie. Wybitną kreację w filmie tworzy Stella Fyrogeni („Rozgrywka”), a partnerują jej Andreas Vasileiou („To tama”), Popi Avraam („Rosemarie’), Marios Ioannou („Sunrise in Kimmeria”) oraz Prokopis Agathokleous („Clementine”).

Pauza – nagrody i wyróżnienia

Produkcja zdobyła wiele wyróżnień na międzynarodowych imprezach filmowych – w tym na Beirut International Women Film Festival.

Pauza – gdzie oglądać?

Film dostępny online na platformie VOD player.pl.