Paterson

„Paterson” to kameralna produkcja, która jest jednocześnie kwintesencją kina Jima Jarmuscha. Na skutek zabawnego zbiegu okoliczności stoicki spokój tytułowego bohatera, kierowcy miejskiego autobusu, zostaje wystawiony na poważną próbę. Pełna humoru opowieść o tym, że życie jest poezją i każdy, na swój sposób, może odnaleźć szczęście.

"Paterson" - streszczenie filmu

Kierowca autobusu prowadzi szczęśliwe życie u boku żony Laury, tworząc wiersze inspirowane zaobserwowanymi w pracy wydarzeniami. Paterson jest bardzo powolnym i apatycznym człowiekiem, jednak te pozory mogą widza szybko zmylić - mężczyzna odbył służbę w wojsku, a do tego bez problemu poradziłby sobie z obezwładnieniem napastnika. Paterson prowadzi na pozór zwyczajne życie, które - jeśli się mu bliżej przyjrzeń - wcale nie jest takie „szare”.

Czemu warto obejrzeć „Patersona”?

Film „Paterson” to pięknie skomponowana opowieść, zamknięta w magicznych kadrach, okraszona nutką dowcipu i melancholii. Scenarzysta i reżyser filmu - Jim Jarmusch – doskonale zadbał o to, by widz nie mógł oderwać wzroku od snutej przed nim opowieści.

Kto występuje w „Patersonie”?

W tytułową rolę wcielił się Adam Driver, a u jego boku zobaczymy m.in. Golshifteh Farahani i Williama Jacksona Harpera. Muzyką, scenariuszem i reżyserią zajął się Jim Jarmusch.

Gdzie obejrzeć „Patersona”?

Cały film jest dostępny online w serwisie VOD player.