Park Jurajski

JURASSIC PARK

| 10zł za 48h |

Jeden z najbardziej kasowych hitów kina ze Stevenem Spielbergiem w roli reżysera. Milioner buduje park z żywymi dinozaurami. W wyniku awarii zasilania potwory wydostają się na zewnątrz.

Park jurajski - opis

Majętny John Hammond postanawia stworzyć park zoologiczny na wyspie którą zakupił. Nie będzie to jednak zwykłe miejsce ze zwierzętami, bowiem główną atrakcją będą żywe dinozaury!  Naukowcy, wykorzystując krew tych stworzeń wydobytą z insektów zatopionych przed milionami lat w żywicy, pobierają z niej kod DNA i łączą go z kodem żaby afrykańskiej. Powołane do życia zwierzęta zostają umieszczone w Parku Jurajskim, który będzie fantastyczną rozrywką dla ludzi z całego świata. Właściciel sprowadza na wyspę dwóch paleontologów, swojego prawnika oraz matematyka w celu akceptacji miejsca w zakresie bezpieczeństwa. Natura staje się silniejsza a dinozaury uwalniają się spod kontroli ludzi. Zaczyna się walka o życie...

Park jurajski - obsada i twórcy

Twórcą filmu jest jeden z najwybitniejszych reżyserów naszych czasów - Steven Spielberg. Jego dzieła zostały trzykrotnie uhonorowane Oscarem ("Lista Schindlera", "Szeregowiec Ryan"). Oprócz tych produkcji nakręcił takie filmy jak: "Szczęki", "E.T" czy "Monachium", które również zostały docenione przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej. W obsadzie znaleźli się Laura Dern, tegoroczna laureatka Oscara i Złotego Globu za "Historię małżeńśką", Sam Neill ("Merlin", "Pod wiatr") oraz Richard Attenborough (dwa Oscary za "Gandhi").

Park jurajski - gdzie oglądać?

Film jest dostępny online na platformie VOD player.pl