Papież Franciszek - człowiek, który dotrzymuje słowa

Pope Francis: A Man of His Word

Uznany reżyser Wim Wenders zabierze nas w bardzo osobistą podróż z głową Kościoła katolickiego.

 

Papież Franciszek - człowiek, który dotrzymuje słowa – opis

Film dokumentalny „Papież Franciszek - człowiek, który dotrzymuje słowa” pozwala nam poznać papieża Franciszka z mniej oficjalnej strony. Film stawia widza twarzą w twarz z duchownym, pozwalając nawiązać bardzo intymną więź. Dzięki otwartości Watykanu, podczas długich audiencji, udało się twórcom przeprowadzić kilka wyczerpujących rozmów z Franciszkiem. Papież wypowiada się między innymi na tematy takie jak: nierówności społeczne, los najbiedniejszych, ochrona środowiska czy dialog pomiędzy religiami. Dodatkowo film podąża za głową Kościoła podczas licznych podróży po świecie. Uczestniczymy w spotkaniach ze zwykłymi ludźmi, rolnikami i robotnikami. Widzimy Franciszka jako człowieka, który jest odpowiedzialny za wszystko, co mówi i nigdy nie rzuca słów na wiatr.

 

Papież Franciszek - człowiek, który dotrzymuje słowa – obsada i twórcy

Reżyserem obrazu o Franciszku jest utytułowany reżyser Wim Wenders, który ma na swoim koncie nominacje do Oscara za filmy dokumentalne: „Sól ziemi”, „Pina” i „Buena Vista Social Club”. Artysta był również wielokrotnie wyróżniany w Cannes. Nagrody zdobył między innymi za: „Paryż, Teksas”, „Niebo nad Berlinem” czy „Tak daleko, tak blisko”.

 

Papież Franciszek - człowiek, który dotrzymuje słowa – gdzie oglądać?

Cały film „Papież Franciszek - człowiek, który dotrzymuje słowa” dostępny jest online w serwisie VOD player.pl w wersji z lektorem i z napisami.