Pan Holmes

Mr. Holmes HD

|10 zł na 48h|

Sherlock Holmes nie jest już tym bogiem intelektu, którego pamiętamy ze wspaniałych kryminalnych przygód. To starzejący się mężczyzna, który cierpi na demencję. Sęk w tym, że pozostała mu jeszcze jedna sprawa do rozwiązania.

Pan Holmes – opis

Sherlock Holmes powrócił właśnie z podróży do Japonii. Detektyw nie jest już aktywny zawodowo. Bohater alienuje się w swoim domu, gdzie dnie spędza na hodowli pszczół, a noce – na rozpamiętywaniu przeszłości. Wydarzenia z jego życia nie chcą jednak skleić się w spójną całość. Pamięć coraz częściej płata mu figle – dni rozmywają się bądź zlewają w jedną całość, przyczyny mieszają się ze skutkami, przyjaciele są nie do odróżnienia od wrogów. Co gorsza, umysł zaprząta mu nierozwiązana sprawa z przeszłości. Zmagając się z demencją, musi liczyć na pomoc młodego syna gospodyni. Wspólnie starają się dojść do prawdy w najtrudniejszej zagadce w karierze Holmesa.

Pan Holmes – obsada i twórcy

Bill Condon („Kinsey”, „Dreamgirls”) przedstawia film o starzejącym się Sherlocku Holmsie. W rolę słynnego detektywa wciela się Ian McKellen („Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia”, „X-Men”). W pozostałych rolach występują między innymi Laura Linney („Truman Show”, „Egzorcyzmy Emily Rose”) oraz Milo Parker („Osobliwy dom Pani Peregrine”, „Durrellowie”).

Pan Holmes – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.