Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu

THE CHRONICLES OF NARNIA: THE VOYAGE OF

Trzecia z cyklu ekranizacji słynnych książek C.S. Lewisa o krainie zwanej Narnia. Tym razem młodzi bohaterowie, wraz z królem Kaspianem, wybiorą się na wielką przygodę na pokładzie zadziwiającego okrętu morskiego.

Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu – opis

„Wędrowiec do Świtu” to nazwa statku, którym król Kaspian wraz z innymi magicznymi istotami z Narnii przemierza oceany ku wielkiej przygodzie. Podróżnicy muszą dotrzeć do krainy, skąd pochodzi lew Aslan i odnaleźć siedem zaginionych mieczy. Czym byłaby wspaniała wyprawa bez Łucji i Edmunda Pevensie’ów? Młodzi bohaterowie ponownie przybywają do Narnii – tym razem przy pomocy magicznego obrazu przedstawiającego tytułowy statek. Wraz z nimi do zaczarowanej krainy przenosi się niezbyt sympatyczny kuzyn Eustachy. Rozpoczyna się kolejna walka dobra ze złem. Czy Pevensie’owie ponownie ocalą Narnię przed zagładą?

Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu – obsada i twórcy

W trzeciej części serii powraca wielu bohaterów z poprzednich części. Tym razem za kamerą stanął Michael Apted („Rzym”). W rolach głównych wystąpili: Georgie Henley („Opowieści z Narnii: Książę Kaspian”), Skandar Keynes („Opowieści z Narnii: Książę Kaspian”), Ben Barnes („Punisher”), Will Poulter („Czarne lustro: Bandersnatch”) oraz Tilda Swinton („Avengers: Koniec gry”).

Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.