Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Old Wardrobe

| 10 zł na 48h |

W pewnym starym domu znajduje się szafa, a w niej przejście do magicznej krainy. Ten niesamowity świat nazywa się Narnia i właśnie udaje się do niego kilkoro młodych ludzi.

Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa – opis

Łucja to mała, ale ciekawska dziewczynka. Ma ona trójkę rodzeństwa. Najstarszy Piotr opiekuje się wszystkimi pod nieobecność rodziców. Zuzanna to ostoja rozwagi, a Edmund jest skończonym marudą i złośliwcem. Pewnego dnia wszyscy oni dostają się do magicznej Narnii. Miejsce to jest przepełnione mówiącymi zwierzętami, zaczarowanymi stworkami i wspaniałymi krainami. Niestety, trwa tutaj też wojna. Zła Czarownica chce zniszczyć wszystko, co dobre. Na szczęście do walki z nią rusza potężny lew Aslan wraz ze swoją armią magicznych istot. Młodzi bohaterowie wpadają w sam środek zamieszania. Piotr, Zuzanna i Łucja bez problemu wybierają dobro, ale Edmund zostaje skuszony przez złą Czarownicę. Rozpoczyna się ostateczne starcie, a młode rodzeństwo staje się języczkiem u wagi w toczącym się konflikcie.

Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa – obsada i twórcy

„Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa” to hollywoodzka ekranizacja słynnej powieści dla dzieci autorstwa C.S. Lewisa. To też pierwszy film z serii przygód rodzeństwa Pevensie. Film z 2005 roku zdobył Oscara za najlepszą charakteryzację. W rolach głównych wystąpili: William Moseley („The Royals”), Tilda Swinton („Musimy porozmawiać o Kevinie”), James McAvoy („Split”) i Anna Popplewell („Nastoletnia Maria Stuart”). Głos lwu Aslanowi podłożył sam Liam Neeson („Lista Schindlera”). W polskiej wersji językowej usłyszymy między innymi: Piotra Machalicę („Dzień świra”), Danutę Stenkę („Nigdy w życiu!”), Annę Seniuk („Czterdziestolatek”) i Krzysztofa Kowalewskiego („Miś”). Film wyreżyserował Andrew Adamson („Shrek”).

Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.pl