Operacja Słoń

Operation Dumbo Drop HD

|9,90 zł na 48h|

Wojna w Wietnamie przyniosła wiele ofiar. Jedną z nich był pewien święty słoń. Słoń, który pojednał amerykańskich żołnierzy i mieszkańców wietnamskiej wioski.

Operacja Słoń – opis

Viet Cong w akcie zemsty zabija słonia będącego świętym symbolem niewielkiej społeczności zamieszkującej wietnamską wioskę. Autochtoni są zrozpaczeni – za kilka dni wielkie święto i ani rusz bez gigantycznego „trąbacza”. Z pomocą przychodzą amerykańscy żołnierze. Kapitan Doyle i jego oddział wyruszają w pełną niebezpieczeństw podróż. Ich celem jest sprowadzenie nowego słonia. Jak jednak dostarczyć takiego olbrzyma w sam środek dżungli w ciągu pięciu dni? Podobno słonie nie skaczą na spadochronie, ale zawsze musi być ten pierwszy raz, prawda?

Operacja Słoń – obsada i twórcy

Operacja Słoń to jedna z zabawniejszych komedii, które gościły na ekranach kin w latach dziewięćdziesiątych. Obraz wyreżyserował Simon Wincer („Uwolnić orkę”, „Jack Błyskawica”), a w rolach głównych wystąpili Danny Glover („Zabójcza broń”, „Piła”) oraz Ray Liotta („Chłopcy z ferajny”, „Hannibal”).

Operacja Słoń – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.