Operacja Overlord

OVERLORD

II Wojna Światowa to suma koszmarów, które nie działy się jednak w niczyjej wyobraźni, lecz w rzeczywistości. Horror „Operacja Overlord” podejmuje temat eksperymentów, które na ludziach przeprowadzali w tamtym czasie Niemcy.

Operacja Overlord – opis

Jest 5. czerwca 1944 roku. Amerykańscy spadochroniarze lądują za linią wroga, aby zniszczyć radiową wieżę umieszczoną w zamku starego francuskiego miasta. Niestety, podczas desantu wielu Amerykanów zostaje zastrzelonych przez żołnierzy Wehrmachtu. Dokończenia misji podejmuje się niewielka grupa śmiałków z kapralem Fordem na czele. Podczas swojej wyprawy, grupa trafia na miejscową wieśniaczkę Chloe. Dziewczyna udziela im schronienia w domu, w którym mieszka wraz z ciotką i ośmioletnim bratem. Niedługo potem, w trakcie rutynowych przeszukiwań okolicznych gospodarstw, Niemcy biorą do niewoli jednego z amerykańskich żołnierzy. Zabierają go do budynku radiostacji, gdzie Amerykanin odkrywa, że twierdza również służy do przeprowadzania tajnych eksperymentów na ludziach, które mają zapewnić zwycięstwo Hitlerowi i na zawsze zmienić losy świata.

Operacja Overlord – obsada i twórcy

Reżyserem tego kanadyjsko-amerykańskiego horroru akcji jest Julius Avery („Son of a Gun”, „Kanister”). W głównych zaś rolach występują: Boyce – Jovan Adepo („Mother!”, „Płoty”), Ford – Wyatt Russell („The Walking Dead: Webisodes”, „Czarne lustro”), Chloe – Mathilde Ollivier („The Misfortunes of François Jane”), Tibbet – John Magaro („The Big Short”, „Machina wojenna”), Chase – Iain De Caestecker („Agenci T.A.R.C.Z.Y.”, „Lost River”), Dawson – Jacob Anderson („Broadchurch”, „Gra o tron”).

Operacja Overlord – gdzie oglądać?

Cały film „Operacja Overlord” dostępny online w serwisie VOD player.pl w wersji z lektorem i napisami.