Oleg

OLEG

Młody Łotwin przybywa do Brukseli z nadzieją na lepsze życie. Niestety, szybko musi skonfrontować plany z rzeczywistości.

Oleg - opis

Oleg (Valentin Novopolskij) to młody łotewski rzeźnik, który w poszukiwaniu lepszego życia przeprowadza się do Belgii. Początkowo wszystko idzie dobrze. Mężczyzna dostaje pracę w zakładzie mięsnym w Brukseli. Niestety pewnego dnia zostaje obwiniony o wypadek swojego pochodzącego z Polski współpracownika Krzysztofa (Adam Szyszkowski), który przyszedł do pracy pijany i przeciął palec piłą do mięsa. Oleg, bez pozwolenia na pracę, wkrótce uzależnia się od polskiej mafii, a porywczy bandyta Andrzej (Dawid Ogrodnik) bierze go pod swoje skrzydła. Mężczyzna upada coraz niżej i niżej, próbując jednocześnie pogodzić się z faktem, że może nigdy nie będzie w stanie wrócić do domu.

Oleg - twórcy i obsada

Dramat pokazujący mężczyznę na życiowym zakręcie. Główny bohater, w którego rolę wciela się Valentin Novopolskij (Nieteraźniejszość) jest emigrantem, który nie do końca potrafi odnaleźć się w nowym kraju i jednocześnie szuka pomocy w niewłaściwym miejscu. Reżyserii obrazu podjął się Juris Kursietis (Modris). Produkcja zdobyła nagrodę Grand Prix na MFF w Brukseli. W pozostałych rolach występują Dawid Ogrodnik (Chce się żyć), Anna Próchniak (Bez wstydu), Adam Szyszkowski (Zimna wojna) oraz Guna Zarina (Skuci lodem).

Oleg - gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.