Okna, okna

Co zrobisz, gdy nocą w lesie zobaczysz poruszające się okna? I to w miejscu, gdzie nigdy nie było żadnego domu! Uciekniesz, czy tak jak leśniczy Wojtek rozpoczniesz prywatne dochodzenie?

Okna, okna – opis

Wojtek całe dni spędza w myśliwskiej ambonie. Siedząc na wysokości obserwuje, rozmyśla i wykonuje mało angażujące obowiązki. Wracając z jednej z takich posiadówek, natrafia na dziwaczne zjawisko. W leśnej głuszy zauważa poruszające się okno! Zwid szybko znika i Wojtek nie wie, czy to czasem mu się nie przewidziało. Kolejnej nocy sytuacja się jednak powtarza. Mężczyzna postanawia rozwiązać zagadkę płynących w ciemności okien. Wraz z paroma kolegami rozpoczyna niezbyt profesjonalne śledztwo.

Okna, okna – obsada i twórcy

„Okna, okna” to kameralny, niezależny obraz w reżyserii Wojciecha Solarza (aktor grający w filmach takich jak „Miszmasz czyli Kogel Mogel 3”, „U Pana Boga w ogródku”). Twórca sportretował również głównego bohatera produkcji. Oprócz niego w obsadzie znaleźli się między innymi: Sebastian Stankiewicz („Ucho prezesa”, „Człowiek z magicznym pudełkiem”), Izabela Dąbrowska („Ucho prezesa”, „7 uczuć”) oraz Leszek Lichota („Na wspólnej”, „Wataha”).

Okna, okna – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.