Oficer i dżentelmen

AN OFFICER AND A GENTLEMAN

Młody człowiek musi ukończyć kurs w Szkole Oficerskiej Marynarki Wojennej, żeby zostać lotnikiem. Nie jest mu łatwo, ponieważ jego przełożony to surowy i apodyktyczny sierżant.

Oficer i dżentelmen – opis

Zack Mayo, pogardzany przez ojca młody człowiek, decyduje się rozpocząć szkolenie w elitarnej akademii dla lotników. Chce udowodnić swojemu srogiemu rodzicowi oraz nowopoznanej dziewczynie, że stać go na więcej. Podczas kursu spotyka sierżanta Emila Foley’a, który nie ułatwia Zackowi zadania. Pod okiem oficera młody rekrut rozpoczyna katorżniczy trening. Młody Mayo przechodzi prawdziwą szkołę życia, dzięki której przewartościowuje swoje priorytety i wreszcie zauważa to, co jest naprawdę ważne.

Oficer i dżentelmen – obsada i twórcy

„Oficer i dżentelmen” zdobył dwa Oscary. Nagrodzony został Louis Gossett Jr. („Mój własny wróg”) za rolę drugoplanową oraz Joe Cocker i Jennifer Warnes wykonujący piosenkę do filmu pod tytułem "Up Where We Belong". Nominację do nagrody Akademii Filmowej zdobyła również Debra Winger („Czułe słówka”). W rolę głównego bohatera wcielił się Richard Gere („Szakal”). Obraz wyreżyserował Taylor Hackford („Ray”).

Oficer i dżentelmen – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.