Odwagi, New Jersey

BRAVE NEW JERSEY

Pełne humoru kino ukazujące perypetie ludzi, którzy po wysłuchaniu „Wojny Światów” uwierzyli, że ludzkość czeka rychły koniec.

Miliony Amerykanów wpadają w panikę po wysłuchaniu słuchowiska Orsona Wellesa „Wojna światów”. Ludzie są święcie przekonani, że ich kraj został najechany przez kosmitów. W małym miasteczku w New Jersey wiele osób wierzy, że została im zaledwie jedna noc na Ziemi. Będący pracoholikiem burmistrz Clark (Tony Hale) postanawia zaryzykować i spróbować swojego szczęścia w miłości, zmęczona życiem domu Lorraine (Heather Burns) decyduje się uwolnić od swojego męża tyrana (Sam Jaeger), wypalony ksiądz (Dan Bakkedahl) odnajduje w sobie wiarę, zlękniony szeryf (Mel Rodriguez) czuje w sobie moc, a weteran wojenny (Raymond J. Barry) pragnie stawić czoła przybyszom z kosmosu.

Popisowa komedia Jody’ego Lamberta („Ludzie jak my”) opowiada o niezwykłej nocy w 1938 roku, kiedy swoją premierę miała radiowa wersja „Wojny światów” Orsona Wellesa. Słuchowisko powszechnie uważane jest za najlepiej przygotowaną produkcję radiową w dziejach i od dziesiątek lat porusza serca i umysły milionów ludzi na całym świecie. Twórcy filmu pokazują wydarzenie z punktu widzenia kilku osób, które postanowiły zaryzykować i wyjść ze swojej strefy komfortu, będąc przekonanymi, że ich czas jest policzony. W ich role wcielają się laureat dwóch statuetek Emmy Tony Hale (serial HBO „Figurantka”), Heather Burns („Manchester by the Sea”), Anna Camp (serial HBO „Czysta krew”), Sam Jaeger („Ona”) oraz Raymond J. Barry („Urodzony 4 lipca”). Cały film dostępny jest online w serwisie VOD player.