Odlot

TWELVE (2010)

Życie Mike'a, młodego dilera narkotykowego, zmienia się radykalnie kiedy jego kuzyn zostaje brutalnie zamordowany na placu zabaw, a o zbrodnię zostaje oskarżony jego najlepszy przyjaciel.

„Odlot” – streszczenie

Bohaterem filmu jest młody diler narkotykowy z nowojorskiej dzielnicy Upper East Side. Dostatnie i pozornie beztroskie życie, jakie prowadzi zmienia się radykalnie kiedy jego kuzyn zostaje brutalnie zamordowany na placu zabaw, a o zbrodnię zostaje oskarżony jego najlepszy przyjaciel. Jest adaptacją kontrowersyjnej powieści Nicka McDonella, której głównym bohaterem jest 17-letni White Mike, syn bogatego właściciela restauracji. Kilka lat wcześniej jego matka zmarła na raka piersi. White Mike jest dilerem, który przez ostatni rok w liceum utrzymywał się ze sprzedaży narkotyków swoim bogatym kolegom ze szkoły. Kiedy nie handluje prochami, wspomina dzieciństwo i stawia filozoficzne tezy na temat świata, w którym czuje się wyobcowany.

„Odlot” – obsada

Reżyserem filmu jest Joel Schumacher. W obsadzie znaleźli się m.in.: Chance Crawford, Rory Culkin, Emma Roberts, Curtis „50 Cent” Jackson oraz Kiefer Sutherland

„Odlot” – gdzie obejrzeć?

Film jest dostępny online w serwisie VOD player.