Odlot

UP

Carl Fredricksen jako chłopiec chciał zwiedzić Amerykę Południową i znaleźć Paradise Falls. 64 lata później wyrusza w podróż razem ze skautem o imieniu Russel, unosząc dom za pomocą tysiąca balonów. Film animowany nagrodzony dwoma Oscarami i dziesiątkami innych nagród.

Odlot – streszczenie

Emerytowany sprzedawca balonów realizuje marzenie życia i wyrusza w niezwykłą podróż do Ameryki Południowej. Do komina swojego domu przyczepia wypełnione helem balony, które unoszą budynek w powietrze. Podniecony wyprawą staruszek przez przypadek odkrywa, że na pokładzie jego latającego domu znajduje się mały chłopiec, ośmioletni skaut, który deklaruje gotowość pomocy, gdyby zaszła taka potrzeba. Po ekscytujących podniebnych wojażach podróżnicy docierają w końcu do południowoamerykańskiej dżungli, gdzie czeka ich seria niesamowitych, ale i niebezpiecznych przygód.

Czemu warto obejrzeć Odlot?

Odlot (Up) to wspaniały film animowany z 2009 roku, opowiadający o podniebnej podróży emerytowanego staruszka i młodego skauta, którzy przeżywają niesamowite przygody w południowoamerykańskiej dżungli.

Odlot – twórcy

Odlot jest produkcją wytwórni Pixar. Twórcami tej animacji są Pete Docter, odpowiedzialny za reżyserię i scenariusz, oraz Bob Peterson, autor scenariusza.

Odlot – nagrody

Obraz otrzymał dwa Oscary: dla najlepszego filmu animowanego i za najlepszą muzykę, której autorem jest Michael Giacchino. Oprócz tego był także nominowany w kategoriach: najlepszy scenariusz oryginalny, najlepszy montaż dźwięku, najlepsza produkcja. Produkcja została także nagrodzona: Złotym Globem, Annie oraz nagrodą BAFTY.

Odlot – gdzie obejrzeć?

Film animowany jest dostępny online w serwisie VOD player.