Obrońcy skarbów

The Monuments Men

Czy może być coś ważniejszego niż dziedzictwa kultury? Oto opowieść o żołnierzach, którzy w czasie II Wojny Światowej bohatersko bronili dzieł sztuki.

Obrońcy skarbów – opis

Losy II Wojny Światowej są już przesądzone, ale niemieccy agresorzy nie dają za wygraną. W ostatnich dniach konfliktu niszczą wszystko, co się da. W wielkim niebezpieczeństwie są dziedzictwa  europejskiej kultury. W tej sytuacji Amerykanie powołują jednostkę wyznaczoną do obrony najcenniejszych dzieł sztuki. Muszą za wszelką cenę ocalić rzeźby, obrazy i inne relikty przeszłości, jednak zadanie wydaje się ich przerastać. Drużyna składa się ze słabo wykwalifikowanych żołnierzy – część z nich nie była nawet na froncie. Mimo to stają do walki. Bohaterowie muszą zmagać się nie tylko z żołnierzami wroga, ale także z niezrozumieniem ze strony dowódców alianckich, którym troska o dzieła sztuki, gdy wokół ginie tylu ludzi, wydaje się zwykłą fanaberią.

Obrońcy skarbów – obsada i twórcy

„Obrońcy skarbów” to film w reżyserii zdobywcy dwóch Oscarów George’a Clooney’a („Syriana”, „Idy marcowe”). Artysta zagrał również główną rolę w obrazie. Partneruje im plejada hollywoodzkich gwiazd. W filmie występują między innymi: Matt Damon („Infiltracja”, „Buntownik z wyboru”), Bill Murray („Między słowami”, „Ghostbusters”), Cate Blanchett („Thor:Ragnarok”, „Aviator”), John Goodman („Big Lebowski”, „Barton Fink”) i Jean Dujardin („Artysta”, „Wilk z Wall Street”).

Obrońcy skarbów – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.pl