Obcy: Przebudzenie

Alien: Resurrection

W czwartej części serii „Obcy” francuski reżyser Jean-Pierre Jeunet zabiera widzów na kosmiczną stację wojskową, gdzie chciwi naukowcy podczas złowieszczych eksperymentów sprowadzają na siebie zagładę.

Obcy: Przebudzenie – opis

Akcja czwartej części toczy się 200 lat po śmierci Ripley na Fiorinie. Na stacji kosmicznej Aurgia grupa naukowców dopuszcza się bluźnierczych doświadczeń. Eksperymentując z genami Ellen, powołują ją z powrotem do życia. Udaje im się również stworzyć Obcego, którego DNA zostało wyodrębnione z krwi kobiety. To jednak nie koniec eksperymentów. Naukowcy rozpoczynają hodowlę mającą na celu zbudowanie broni doskonałej. Jak łatwo się domyślić, sytuacja szybko wymyka się spod kontroli. Ksenomorfy wydostają się z niewoli i zaczynają siać spustoszenie. Ripley, wraz z drużyną kosmicznych awanturników, musi opuścić stację kosmiczną, zanim pochłonie ją zagłada.

Obcy: Przebudzenie – obsada i twórcy

Twórcą czwartej części „Obcego” jest Jean-Pierre Jeunet, autor dzieł takich jak „Amelia” czy „Delicatessen”. Film powstał na podstawie scenariusza Jossa Whedona, reżysera marvelowskich „Avengers”. W roli głównej powraca Sigourney Weaver. Partnerują jej Winona Ryder („Stranger Things”), Dominique Pinon („Delicatessen”, „Amelia”), Ron Perlman („Hellboy”, „Synowie anarchii”) i Michael Wincott („Kruk”, „W sieci pająka”).

Obcy: Przebudzenie – gdzie oglądać?

Film dostępny online w serwisie VOD player.pl