Obcy - decydujące starcie

Aliens

Druga część słynnej serii science fiction przenosi nas do opuszczonej bazy kosmicznej, gdzie trwa bitwa na śmierć i życie pomiędzy uzbrojonymi po zęby komandosami a przerażającymi ksenomorfami.

Obcy - decydujące starcie – opis

Po dramatycznych wydarzeniach z pierwszej części Ellen Ripley wreszcie zostaje odnaleziona. Przez 57 lat zahibernowana kobieta dryfowała po kosmosie w kapsule ratunkowej. Przebudzona, rozpoczyna pracę dla olbrzymiego koncernu, jednak koszmar z przeszłości nie daje jej spokoju. Nowi przełożeni nie wierzą w opowieści o morderczym potworze. Wszystko zmienia się, gdy firma traci kontakt z kolonią znajdującą się na planecie, gdzie niegdyś rozbił się statek obcych. Ellen wraz z drużyną komandosów wyrusza sprawdzić tę sytuację. Na miejscu zastają śmierć, zniszczenie oraz legion żądnych krwi potworów z kosmosu. Ripley znów staje do walki z przerażającym przeciwnikiem.

Obcy - decydujące starcie – obsada i twórcy

Druga część „Obcego” została wyreżyserowana przez Jamesa Camerona („Titanic”, „Avatar”). W roli głównej powraca Sigourney Weaver, która za swój występ otrzymała nominację do Oscara.  Obraz zgarnął dwie statuetki – za efekty specjalne i montaż dźwięku. Oprócz Sigourney Weaver w filmie „Obcy - decydujące starcie” występują również Lance Henriksen („Obcy kontra Predator”, „Terminator”) oraz Bill Paxton („Apollo 13”, „Titanic”).

Obcy - decydujące starcie – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.pl