Obcy - 8. pasażer Nostromo

Alien

Najbardziej przerażający horror science fiction w historii kina przedstawia walkę załogi statku kosmicznego z koszmarnym monstrum. Klaustrofobiczne pomieszczenia i industrialne korytarze są miejscem nierównego starcia pomiędzy potworem z piekła rodem i kosmonautami pod przywództwem pewnej bezkompromisowej kobiety.

Obcy 8. pasażer Nostromo – opis

Nostromo to transporter, który wraca właśnie na Ziemię, wioząc duże ilości cennej rudy mineralnej. Powrót do domu zostaje przerwany przez zagadkowy sygnał S.O.S. Ktoś potrzebuje pomocy, a Kapitan Dallas odpowie na wezwanie. Grupa przybywa na opuszczoną planetę, pełną tajemniczych reliktów przeszłości. Podczas eksploracji jeden z ratowników zostaje zaatakowany przez obcą formę życia. Istota dosłownie przysysa się do nieszczęśnika. Załoga, długo nie myśląc, zabiera  na pokład  Nostromo rannego wraz z potworem. Ta decyzja będzie kosztować ich życie. Na statku kosmicznym rodzi się bestia, która rozpoczyna polowanie. Obcy nie wie jednak, że na swojej drodze spotka godnego przeciwnika.

Obcy 8. pasażer Nostromo – obsada i twórcy

„Obcy 8. pasażer Nostromo” to klasyczny obraz science fiction w reżyserii Ridleya Scotta („Gladiator”). Film wywołał wielkie poruszenie i do dziś traktowany jest jako jeden z najważniejszych obrazów w historii kina. W 1980 roku „Obcy 8. pasażer Nostromo” zdobył Oscara za efekty specjalne i zapoczątkował serię, która rozwija się do dziś. Za wygląd kosmicznego monstrum odpowiada skandynawski artysta Hans Rudolf Giger, autor niezliczonych mrocznych arcydzieł sztuki. W roli głównej „Obcy 8. pasażer Nostromo” wystąpiła Sigourney Weaver („Avatar”). W filmie zobaczymy również aktorów takich jak: Tom Skerritt („MASH”), Ian Holm („Piąty element”), John Hurt („V jak Vendetta”) oraz Harry Dean Stanton („Zielona mila”).

 

Obcy 8. pasażer Nostromo – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.pl