O północy w Paryżu

Midnight in Paris

| 6 zł na 48h|

Jaki jest przepis na miłość w Paryżu? Trzeba zmieszać łobuzerski uśmiech Owena Wilsona ze zmysłowym spojrzeniem Marion Cotillard. Dodać szczyptę lat dwudziestych i przyprawić seksapilem Carli Bruni. To romantyczne danie zaserwuje sam Woody Allen.

O północy w Paryżu – opis

Gil i Inez mają niedługo wziąć ślub. Ich idealne z pozoru narzeczeństwo zostaje wystawione na wielką próbę, gdy wraz z rodzicami przyszłej panny młodej przybywają do Paryża. Bohaterom trudno jest się oprzeć pokusom stolicy Francji. Gil, niespełniony pisarz, odnajduje natchnienie w latach dwudziestych, kiedy to po mieście przechadzali się epokowi artyści. Inez natomiast spotyka przyjaciela z okresu studenckiego, który rozbudza ukryte emocje. Narzeczeni oddalają się od siebie. To, co przeżyją o północy w Paryżu, wzmocni, czy zniszczy ich miłość?

O północy w Paryżu – obsada i twórcy

„O północy w Paryżu” to dobrze oceniany obraz Woody’ego Allena („Annie Hall”, „Blue Jasmine”) z 2011 roku. Film zdobył Oscara za najlepszy scenariusz oryginalny oraz nominacje w kategoriach: reżyseria, scenografia i najlepszy film. W rolach głównych wystąpili: Owen Wilson („Marley i Ja”, „Polowanie na druhny”), Rachel McAdams („Pamiętnik”, „Detektyw”), Marion Cotillard („Niczego nie żałuję”, „Incepcja”), Michael Sheen („Michael Sheen”, „Frost/Nixon”), Kathy Bates („Misery”, „American Horror Story”), Adrien Brody („Pianista”, „Predators”), Corey Stoll („House of Cards”, „Ant-Man”), Tom Hiddleston („Thor”, „Avengers”), Léa Seydoux („Spectre”, „Lobster”) i małżonka byłego prezydenta Francji, Carla Bruni.

O północy w Paryżu – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.pl.