Nixon

NIXON

Richard Nixon to nie tylko afera Watergate i wielki nos. Poznajcie historię jednego z najbardziej kontrowersyjnych prezydentów USA.

Nixon – opis

W tym epickim obrazie Oliver Stone z pieczołowitością i skrupulatnością dekonstruuje sylwetkę prezydenta. Pokazuje go nie jako bezlitosnego polityka, ale jako człowieka, którym miotają różne emocje. Od miłości do gniewu. Od żalu, aż po wściekłość. Jego życie to permanentna paranoja oraz walka o dominację. Skąd potrzeba kontroli wszystkich i wszystkiego? Jaką rolę w życiu prezydenta odgrywała pani Nixon? Anthony Hopkins w swojej brawurowej kreacji pokazuje polityka jako człowieka z jednej strony silnego, z drugiej jakże niedoskonałego.

Nixon – twórcy i obsada

„Nixon” to kolejny demaskatorski manifest Olivera Stone’a. Reżyser uderza w jednego z najbardziej skompromitowanych polityków w USA, a tym samym daje kuksańca partii republikańskiej. Film zdobył cztery nominacje do Oscara. O statuetkę walczyli między innymi Anthony Hopkins i Joan Allen, która wcieliła się w żonę prezydenta. W filmie występują również James Woods, Bob Hoskins, Ed Harris i Paul Sorvino.