Nina

| 8 zł za 48h |

Nina nie jest szczęśliwa w małżeństwie. Czy dziecko wprowadzi blask do jej życia? Niestety, bohaterka nie może zajść w ciążę. Szukając surogatki, trafia na niezależną Magdę.

Nina – opis

Nina i Wojtek pozornie tworzą udane małżeństwo. On jest mechanikiem samochodowym i bardzo kocha swoją żonę. Ona uczy w szkole, w której dyrektorką jest jej matka. Mimo to Nina czuje niezdefiniowaną pustkę, którą chce wypełnić potomkiem. Para usilnie stara się o dziecko, ale kobieta nie może zajść w ciąże. Wkrótce w ich życiu pojawia się niezależna imprezowiczka Magda, która ma zostać surogatką dla małżeństwa. Jej styl bycia nie ma nic wspólnego ze spokojną egzystencją Niny i Wojtka. Niedługo potem okazuje się, że kobieta jest lesbijką. Nina i Magda zaczynają zbliżać się do siebie. Przykładna żona odkrywa świat, o którego istnieniu nie miała pojęcia.

Nina – obsada i twórcy

Film Olgi Chajdas („1983”, „Kobieta budzi się rano”) zdobył duże uznanie krytyki, triumfując między innymi na festiwalu filmowym Camerimage. W tytułową bohaterkę wciela się Julia Kijowska („Pod Mocnym Aniołem”, „Czerwony pająk”). W pozostałych rolach występują Eliza Rycembel („Niewinne”, „Carte Blanche”) oraz Andrzej Konopka („Pokot”, „Powidoki”).

Nina – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.pl