Niezwyciężony

Stronger

W 2013 roku podczas maratonu w Bostonie doszło do zamachu bombowego. Zginęły wtedy 3 osoby, a 264 zostały ranne. Oto historia człowieka, który w ataku stracił obie nogi.

 

Niezwyciężony – opis

Jedną z osób, które zostały poważnie ranne podczas tego zdarzenia był Jeff Bauman, dwudziestoparoletni bostończyk, typowy przedstawiciel klasy robotniczej. Mężczyzna wiódł spokojne życie pracując w sklepie, mieszkając z mamą i oglądając ze znajomymi mecze baseballowe w pobliskim barze. Gdy podczas zamachu traci dwie nogi, jego życie zmienia się diametralnie – musi nauczyć się żyć jako niepełnosprawny oraz zmagać się z wszędobylską prasą i mieszkańcami Bostonu. Po tym, jak pomaga schwytać jednego z zamachowców,  staje się bowiem nowym bohaterem miasta.

 

Niezwyciężony – twórcy i obsada

Historia oparta na faktach opowiadająca o ofierze zamachu terrorystycznego, która staje się  bohaterem. W głównego bohatera filmu „Niezwyciężony” wciela się Jake Gyllenhaal („Donnie Darko”, „Spider-Man: Daleko od domu”). Partnerują mu między innymi Tatiana Maslany („Orphan Black”, „I że cię nie opuszczę”), Clancy Brown („Billions”, „Nieśmiertelny”) i Miranda Richardson („Jeździec bez głowy”, „Imperium Słońca). Reżyserem obrazu jest David Gordon Green („Joe”, „Droga przez Teksas”).

 

Niezwyciężony – gdzie oglądać?

Cały film „Niezwyciężony” dostępny online w serwisie VOD player.pl w wersji z lektorem i z napisami.