Nieposłuszni

The Public

Akt obywatelskiego nieposłuszeństwa przeradza się w otwarty konflikt z policją, gdy bezdomni przejmują bibliotekę publiczną szukając schronienia przed przenikliwym zimnem.

Nieposłuszni – opis filmu

Do Cincinnati dociera niezwykle mroźne arktyczne powietrze. Niestety, nie wszyscy mają możliwość uchronić się przed przeszywającym mrozem. Bezdomni muszą walczyć o życie i postanawiają schronić się w miejskiej bibliotece. Część pracowników nie jest zadowolona z tego faktu. Co gorsza, do akcji wkracza policja, która w bezlitosny sposób obchodzi się z bezdomnymi. Rozpoczyna się otwarty konflikt, w który włączają się również media. Jak zakończy się ta swoista walka Dawida i Goliata?

Nieposłuszni – obsada i twórcy

„Nieposłuszni” wyreżyserował Emilio Estevez. Aktor znany z obrazów takich jak „Klub winowajców” czy „Młode strzelby” gdzie zagrał również jedną z głównych ról. W pozostałych rolach wystąpili: Alec Baldwin („Sok z żuka”, „Polowanie na Czerwony Październik”), Christian Slater („Wywiad z wampirem”, „Imię róży”), Taylor Schilling („Orange Is the New Black”, „Prodigy. Opętany”), Michael Kenneth Williams („Prawo ulicy”, „Zakazane imperium”) i Jeffrey Wright („Westworld”, „Broken Flowers”).

Nieposłuszni – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.pl.