Niepokój

DISTURBIA

Skazany na areszt domowy nastolatek z nudów zaczyna podglądać swoich sąsiadów. Pewnego dnia dochodzi do wniosku, że obok mieszka seryjny morderca…

Niepokój – streszczenie

Śmierć ojca sprawia, że nastoletni Kale Brecht zamyka się w sobie, staje się bardziej ponury, a na dodatek skory do agresji. Pewnego dnia atakuje swojego nauczyciela, co kończy się trzymiesięcznym aresztem domowym. Nie znajdując żadnych ciekawszych zajęć, Kale zaczyna podglądać życie swoich sąsiadów. Jeden z nich zaczyna budzić jego podejrzenia. Jego zachowanie oraz kolejne znajdowane przez nastolatka dowody, wskazują na to, że mężczyzna jest seryjnym mordercą. Kale prosi o pomoc przyjaciół, jednak już wkrótce amatorskie śledztwo przeradza się w dramatyczną walkę o życie.

Czemu warto obejrzeć Niepokój?

Niepokój (Disturbia) to nastrojowy, klasyczny thriller z 2007 roku. Obraz pokazuje mroczną stronę spokojnych amerykańskich przedmieść, gdzie mieszkają przedstawiciele klasy średniej.

Niepokój – obsada

W główną rolę wciela się debiutujący Shia LaBeouf. W obsadzie znaleźli się także: Sarah Roemer, Carrie-Anne Moss, dwukrotnie nominowany do Emmy David Morse oraz Aaron Yoo.

Niepokój – twórcy

Reżyserem filmu jest D.J. Caruso. A za scenariusz odpowiedzialni są: Christopher Landon oraz Carl Ellsworth.

Niepokój – gdzie obejrzeć?

Cały film jest dostępny online w serwisie VOD player.