Niepoczytalna

Unsane

Sawyer wbrew swojej woli zostaje zamknięta w szpitalu psychiatrycznym. Kto ją tam umieścił i w jakim celu? Bohaterka, próbując się wydostać, odkrywa mroczną tajemnicę placówki, w której przebywa.

 

Niepoczytalna – opis

Sawyer Valentini przechodzi ciężkie chwile i szuka pomocy u specjalistów, którzy uratują ją przed depresją. Niestety, kobieta trafia do miejsca, gdzie nikt nie powinien się znaleźć. Gdy po krótkim pobycie w szpitalu psychiatrycznym Sawyer stara się wrócić do swojego życia, odkrywa z przerażeniem, że stała się więźniem w zakładzie zamkniętym. Wkrótce zaczyna ogarniać ją szaleństwo. Agresywni pielęgniarze, nieobecni lekarze i niepokojący pacjenci – wszystko to sprawia, że Sawyer czuje się zagrożona. Na dodatek jest faszerowana lekami zaburzającymi jej świadomość. Protagonistka musi wydostać się z placówki, zanim stanie się coś strasznego.

 

Niepoczytalna – obsada i twórcy

„Niepoczytalna” to obraz autorstwa Stevena Soderbergha („Seks, kłamstwa i kasety wideo”, „Traffic”) nakręcony unikatową metodą za pomocą ekranu Smartfona. W roli głównej występuje Claire Foy („The Crown”, „Pierwszy człowiek”). Partnerują jej między innymi Amy Irving („Carrie”, „Źródło młodości”) oraz Juno Temple („Najbardziej znienawidzona kobieta Ameryki”, „Na karuzeli życia”).

 

Niepoczytalna – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.