Nienawiść, którą dajesz

THE HATE U GIVE

Czarnoskóra dziewczyna balansująca na granicy dwóch światów staje się świadkiem morderstwa. Teraz musi podjąć ważną decyzję.

Nienawiść, którą dajesz – opis

Starr Carter to czarnoskóra dziewczynka, która żyje w niebezpiecznej dzielnicy, ale ma to szczęście, że może chodzić do lepszej szkoły w innej części miasta. Jest jedną z nastolatek, które pozornie mają lepiej, bo dostały szansę odcięcia się od bardzo niebezpiecznego świata. Pewnego wieczoru na imprezie Starr spotyka swojego dawnego przyjaciela z dzieciństwa. Wkrótce jest świadkiem jego śmierci – zostaje on zastrzelony przez białego policjanta. Od tej pory jej życie diametralnie się zmienia. Dziewczyna musi podjąć decyzję, która zaważy na całej społeczności. Mimo gigantycznej presji otoczenia, władzy i mediów, Starr rozpoczyna walkę o prawdę.

Nienawiść, którą dajesz – obsada i twórcy

„Nienawiść, którą dajesz” to poruszający dramat młodzieżowy skupiający się na problemach rasowych w USA. Film został oparty na popularnej książce autorstwa Angie Thomas. Obraz wyreżyserował George Tillman Jr („The Inevitable Defeat of Mister and Pete”, „Siła i honor”), a w rolach głównych wystąpili: Amandla Stenberg („Ponad wszystko”, „Mroczne umysły”), Regina Hall („Nago”, „Myśl jak facet”), Anthony Mackie („Avengers: Wojna bez granic”, „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”), Common („John Wick 2”, „Nocny pościg”) i Russell Hornsby („Grimm”, „Duży, gruby kłamczuch”).

Nienawiść, którą dajesz – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.