Niebezpieczny umysł

CONFESSIONS OF A DANGEROUS MIND

Pełna tajemnic historia człowieka, który żył w dwóch światach jednocześnie. Na co dzień był gwiazdą telewizji, po godzinach tajnym agentem CIA.

„Niebezpieczny umysł” jest biografią, najprawdopodobniej częściowo fikcyjną, gwiazdora stacji telewizyjnej NBC, Chucka Hirscha Barrisa. Barris (Sam Rockwell) zdobył sławę i stał się legendą amerykańskiej telewizji dzięki znanemu na całym świecie programowi „Randka w ciemno”. W 2002 roku opublikował książkę o swoim życiu, w której ujawnił, że w latach 70., został zwerbowany przez CIA i był tajnym agentem. Przyznał się, że podczas pełnienia tej misji, osobiście zabił 32 osoby. Czy rzeczywiście wiódł podwójne życie? Czy fakty przez niego podane są prawdziwe? O tym wie tylko Barris…

Intrygujące połączenie czarnego kryminału i dramatu psychologicznego to reżyserski debiut słynnego aktora George’a Clooneya („Syriana”, „Spadkobiercy”). Nietuzinkowy i nieoczywisty bohater, inspirowana prawdziwą historią, pełna zagadek fabuła to niewątpliwe atuty filmu. Do tego należy dodać wyborną obsadę, w której znaleźli się m.in. Sam Rockwell, Julia Roberts, Brad Pitt, DrewBarrymore, Rutger Hauser i sam Clooney. Film został entuzjastycznie przyjęty przez krytykę na MFF w Berlinie, gdzie został nominowany do nagrody Złotego Niedźwiedzia, a statuetka Srebrnego Niedźwiedzia powędrowała do rąk znakomitego odtwórcy głównej roli. Cały film jest dostępny online w serwisie VOD player w wersji do wyboru z polskimi napisami lub lektorem.