Nie jesteśmy aniołami

WE'RE NO ANGELS (1989)

Brawurowi Robert De Niro i Sean Penn jako dwaj skazańcy ukrywający się w klasztorze. Czy przestępcy poradzą sobie z udawaniem pobożnych mnichów? Film nawiązuje do tak samo zatytułowanego obrazu Michaela Curtiza z 1955 roku.

Nie jesteśmy aniołami - opis

Nedowi (Robert De Niro) i Jimowi (Sean Penn) udaje się zbiec z więzienia. Docierają do położonego nieopodal granicy z Kanadą klasztoru, gdzie zostają pomyłkowo wzięci za podróżujących do świętego miejsca księży. Otoczeni troską i opieką zakonników zapominają o podążającym ich śladami pościgu. Czy złoczyńcom uda się wstąpić na ścieżkę dobra? Pełna zabawnych perypetii i zaskakujących zwrotów akcji komedia kryminalna w gwiazdorskiej obsadzie.

Nie jesteśmy aniołami - obsada i twórcy

W role nietypowych zakonników wcielili się podwójni laureaci Oscarów Robert De Niro (Ojciec chrzestny II, Wściekły byk) i Sean Penn (Rzeka tajemnic, Obywatel Milk). W wyreżyserowanym przez uhonorowanego Nagrodą Akademii za obraz Gra pozorów Neila Jordana filmie wystąpili ponadto: nominowana do Złotego Globu Demi Moore (Uwierz w ducha, Niemoralna propozycja), James Russo (Wrogowie publiczni, Django) oraz Bruno Kirby (Donnie Brasco, Uśpieni). Autorem błyskotliwego scenariusza był zdobywca nominacji do Oscara David Mamet (Dom gry, Fakty i akty).

Nie jesteśmy aniołami - gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.