Nie czas na łzy

BOYS DON'T CRY

Wyróżniona Oscarem za swoją rolę Hilary Swank w roli zgwałconej dziewczyny, która nieakceptującej swojej tożsamości seksualnej.

Dwudziestojednoletnia Teeny Brendon (Hilary Swank) przechodzi kryzys swojej tożsamości seksualnej. Bardzo źle czuje się w ciele kobiety i za wszelką cenę pragnie zostać mężczyzną. Podróżuje po USA i w każdym nowym mieście ima się różnych prac. W końcu trafia do Fals City w stanie Nebraska, gdzie jako mężczyzna zawiera nowe znajomości. Poznaje tam, m.in. Lenę (Chloë Sevigny), którą szybko zaczyna darzyć ogromną sympatią. Wkrótce jednak tajemnica bohaterki zostaje odkryta i dochodzi do tragedii…

Oparta na faktach wstrząsająca historia zmagającej się ze swoją odmiennością dziewczyny, która trafia do hermetycznej społeczności. W jej roli występuje doskonała Hilary Swank („Za wszelką cenę”), która za stworzoną przez siebie kreację otrzymała statuetki Oscara i Złotego Globu. Obok niej nieoczywiste postacie tworzą nominowana do Nagrody Akademii Chloë Sevigny („American Psycho”), Peter Sarsgaard („Była sobie dziewczyna”), Brendan Sexton III („Helikopter w ogniu”) oraz Alicia Goranson („Skrawki życia”). Nominowana do Europejskiej Nagrody Filmowej reżyserka Kimberly Peirce („Carrie”) wywołała swoim filmem dyskusję społeczną i przypomniała na czym polega prawdziwe człowieczeństwo. Cały film dostępny jest online w serwisie VOD player.