Nauczycielka

Ucitelka

| 8zł za 48h |

Wczesne lata 80. w Czechosłowacji. Przybycie nowej nauczycielki, pani Drazděchovej, do miejskiej szkoły w Bratysławie wywołuje wielkie poruszenie wśród uczniów i rodziców.

„Nauczycielka” – opis

„Nauczycielka” to film, który opowiada o pani Drazděchovej, która dołącza do zespołu nauczycieli w miejskiej szkole w Bratysławie. Jej przybycie powoduje wielkie poruszenie wynikające z podejrzeń, że nauczycielka ma coś wspólnego z próbą samobójczą swojego ucznia. Ponadto zachowanie belferki jest uważane za niestosowne, co dodatkowo oburza radę rodziców i pedagogów. Dyrektor placówki jest zmartwiony sytuacją i prosi rodziców, aby podpisali petycję za odwołaniem pani Drazděchovej. Nie wiedział jednak, że kobieta zna wpływowych ludzi w Partii Komunistycznej, co sprawia, że kobieta pozostaje nieuchwytna.

„Nauczycielka” – obsada

W filmie Jana Hrebejka wystąpiły takie postaci jak Zuzanna Maurery, Csingor Kassai, czy Tamara Fischer. Autorem scenariusza jest Petr Jarchovsky. Film powstał w 2016 roku i przez ten czas został nominowany do ponad dziesięciu nagród.

„Nauczycielka” – gdzie obejrzeć?

Cały film „Nauczycielka” jest dostępny online na platformie VOD player.pl.