Nasze najlepsze wesele

Le sens de la fete aka Cʼest la vie!

Wesele marzeń niezwykle łatwo może zamienić się w weselną katastrofę – wiedzą o tym bardzo dobrze bohaterowie francuskiej komedii.

 

Nasze najlepsze wesele – opis

Max jest właścicielem uznanej firmy weselnej. Przez 30 lat zaplanował i zorganizował setki imprez, ale po drodze utracił cały zapał do pracy. Na wewnętrzne dylematy nie ma jednak czasu, bo oto nadchodzi wielki dzień Pierreʼa i Heleny. Para zakochanych postanawia wziąć ślub w romantycznych wnętrzach XVII-wiecznego zamku. Max, jak przystało na profesjonalistę, bierze się do działania. Niestety, seria nieprzewidzianych zdarzeń wywraca misterny plan do góry nogami, a wesele marzeń z godziny na godzinę zamienia się w katastrofę stulecia. Czy zawsze przygotowany Max okiełzna ten chaos? Czy uda mu się uratować najważniejszy dzień w życiu państwa młodych?

 

Nasze najlepsze wesele – obsada i twórcy

Francuska komedia to dzieło Oliviera Nakache’go oraz Erica Toledana, którzy jednocześnie odpowiadają za scenariusz. W filmie pojawili się tacy aktorzy jak m.in. Jean-Pierre Bacri, Jean-Paul Rouve czy Gilles Lellouche.

 

Nasze najlepsze wesele – nominacje

W 2018 roku obraz był nominowany do nagród w kilkunastu kategoriach. Na koncie twórców m.in. dziesięć nominacji do Cezarów oraz dwie nominacje Europejskiej Akademii Filmowej.

 

Nasze najlepsze wesele – gdzie obejrzeć?

Cały film „Nasze najlepsze wesele” obejrzysz online na platformie VOD player.pl.