Najczystszy jest popiół

Jiang hu er nü

Początek XXI wieku, Chiny. Piękna Qiao wraz ze swoim mężczyzną są częścią grupy przestępczej w niewielkim miasteczku. Życie, które prowadzą, dostarcza im zarówno ekscytujących chwil jak i wielkiego cierpienia.

Najczystszy jest popiół – opis

Qiao jest szczęśliwa u boku ponurego Guo Bina. Na zapleczu małomiasteczkowej dyskoteki prowadzą nielegalny salon gier. Para jest częścią grupy przestępczej, która uważa się za duchowych spadkobierców „Ojca chrzestnego” czy Yakuzy. W rzeczywistości jednak daleko im do prawdziwych gangsterów. Mimo to zarządzają okolicą i pławią się w luksusie. Wszystko się zmienia, gdy konkurencyjna mafia przepuszcza atak na kasyno Qiao. Dochodzi do wydarzenia, które zmienia życie zakochanych. Odtąd bohaterowie muszą nauczyć się żyć osobno. Gdy znów przyjdzie im się spotkać, otaczający ich świat nie będzie już taki sam.

Najczystszy jest popiół – obsada i twórcy

Twórcą „Najczystszy jest popiół” jest chiński reżyser i ulubieniec canneńskiej publiczności Zhangke Jia. Artysta zdobył na festiwalu Złotą Palmę za scenariusz do obrazu „Dotyk grzechu”. Był też wielokrotnie nominowany do tej nagrody. W „Najczystszy jest popiół” występuje ulubiona aktorka twórcy, Tao Zhao („Martwa natura”, Dotyk grzechu”). Partnerują jej między innymi: Fan Liao („Czarny węgiel, kruchy lód”, „Chiński zodiak”), Xiaogang Feng („Prawdziwa legenda”, „Niech zatańczą kule”) i Zheng Xu („Mistrz hipnozy”, „Lost in Thailand”).

Najczystszy jest popiół – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.