Nadzieja

Dwudziestokilkuletni Franciszek jest świadkiem kradzieży. Nieznajomy mężczyzna wynosi z jednego z warszawskich kościołów cenny obraz.

Nadzieja - opis
Chłopak nagrywa incydent amatorską kamerą. Potem z zaskoczeniem odkrywa, że za zuchwałą kradzieżą stoi znany właściciel galerii i koneser sztuki Benedykt Weber. Franciszek przedstawia Weberowi propozycję nie do odrzucenia: nie zdradzi, że wie o jego przestępstwie, jeżeli ten zwróci skradziony obraz. Okazuje się jednak, że dzieło sztuki jest już sprzedane i oczekuje na wysyłkę za granicę. Wbrew woli Franciszek miesza szyki międzynarodowej szajki paserów, wplątując się w ten sposób w poważne kłopoty.
Nadzieja - obsada i twórcy
Autor scenariusza "Nadziei" Krzysztof Piesiewicz zainicjował nią filmową trylogię, której kolejne części mają być poświęcone wierze i miłości.
Dzięki wstawiennictwu reżysera i dokumentalisty Stanisława Muchy, realizacją filmu zainteresowała się niemiecka spółka Pandora Film. Reżyserem obrazu został sam Mucha, który w Niemczech nakręcił wcześniej dwa dobrze przyjęte dokumenty - "Środek Europy" i "Reality Shock". Zanim "Nadzieja" została pokazana polskiej publiczności, wyświetlana była już w niemieckich i brytyjskich kinach. Na uwagę zasługuje w niej świetna obsada aktorska, na czoło której wybijają się niezrównane indywidualności polskiej kinematografii w osobach Wojciecha Pszoniaka i Zbigniewa Zapasiewicza.
Nadzieja - gdzie oglądać?
Film jest dostępny online na platformie VOD player.pl