Nadal kryję się z paleniem

I STILL HIDE TO SMOKE

Grupa algierskich kobiet spotyka się w tureckiej łaźni, aby porozmawiać o wszystkim. W kraju rządzonym przez islamistów tylko w tym miejscu mogą czuć się swobodnie.

Nadal kryję się z paleniem – opis

W tym kameralnym obrazie króluje gorąca i duszna atmosfera. Akcja filmu „Nadal kryję się z paleniem” prawie w całości dzieje się w saunie. Para, papierosowy dym i tematy łamiące kulturowe tabu. Film jest niezwykle odważny zarówno w formie jak i w treści. Twórczyni nie boi się pokazywać nagich ciał bohaterek. Istotniejsze są jednak rozmowy toczone między kobietami. Seks, życie rodzinne, polityka, rola kobiet w społeczeństwie, nietolerancja. Spotkanie przyjaciółek zalewa ocean emocji – od radości i sympatii, aż po strach i gniew. Trudno jest się oprzeć tej intensywnej atmosferze. „Nadal kryję się z paleniem” wciąga bez reszty.

Nadal kryję się z paleniem – twórcy i obsada

W główne role „Nadal kryje się z paleniem” wcielają się: dwukrotnie nominowana do Europejskiej Nagrody Filmowej Hiam Abbass („Blade Runner 2049”), Fadila Belkebla („Wielkie zamieszanie”), Nadia Kaci („Lola Pater”), Nassima Benchicou oraz Sarah Layssac. Reżyseruje Rayhana Obermeyer. Produkcja zdobyła Nagrodę Publiczności na MFF w Salonikach.