Na śmierć i życie

KILL YOUR DARLINGS (2013)

Inteligenci, buntownicy, nihiliści. Trzej młodzi przyjaciele zawiązują pakt przeciwko skostniałym zasadom społecznym. Pakt, który doprowadzi ich do morderstwa.

Na śmierć i życie – opis

Allen Ginsberg, Lucien Carr, William Burroughs i Jack Kerouac – to znani na całym świecie artyści, pisarze i myśliciele. Dla miłośników kultury alternatywnej są to kultowi twórcy, ale niewielu wie, że złączyła ich mroczna tajemnica. W latach czterdziestych ubiegłego wieku dopuścili się morderstwa. „Na śmierć i życie” przedstawia tę zadziwiającą historię. Od momentu spotkania Ginsberga z Carrem na Uniwersytecie Columbia, poprzez ich narkotyczno-artystyczne ekscesy i anarchistyczne eksperymenty aż do zagadkowej zbrodni. Ta historia wydarzyła się naprawdę i zdecydowanie warto ją poznać.

Na śmierć i życie – obsada i twórcy

W czwórkę głównych bohaterów wcielili się: Daniel Radcliffe („Harry Potter i Kamień Filozoficzny”), Dane DeHaan („Valerian i Miasto Tysiąca Planet”), Jack Huston („Ben-Hur”) i Ben Foster („Warcraft: Początek”). Partnerują im: Michael C. Hall („Dexter”), Elizabeth Olsen („Avengers: Wojna bez granic”) i Jennifer Jason Leigh („Nienawistna ósemka”). Film wyreżyserował John Krokidas („Miasteczko Wayward Pines”).

Na śmierć i życie – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.