My dwie

Deux

| 10zł za 48h |

Wzruszające love story o uczuciu pomiędzy dwiema kobietami w tzw. jesieni życia. Z drugiej natomiast – doskonale zrealizowana kulturowa i społeczna lekcja przypominająca nam wszystkim, że warto ryzykować, bez względu na wiek.

My dwie - opis

Fabularny debiut mieszkającego we Francji włoskiego reżysera Filippo Meneghettiego to przejmująca i wyjątkowo dojrzale opowiedziana historia pewnej relacji. Starsze kobiety – już emerytki – Nina (doskonała Barbara Sukowa) i Madeleine (równie bezbłędna Martine Chevallier) znają się przez większość dorosłego życia i mieszkają w kamienicy po przeciwnych stronach korytarza. W oczach córki Madeleine i najbliższego otoczenia są po prostu zaprzyjaźnionymi sąsiadkami, odwiedzającymi się od czasu do czasu. W rzeczywistości niezależna i odważna Nina oraz nieco bardziej wycofana, owdowiała babka i matka, Madeleine pozostają od lat w związku, przemykając od jednego lokum do drugiego. Kiedy pewnego dnia niespodziewany wypadek losowy uniemożliwi im kontynuowanie dawnych zwyczajów, kobiety będą musiały ujawnić się przed światem, żeby wciąż być razem.

Meneghetti czule i z wielką empatią opowiada o jednym z naczelnych społecznych tabu – seksualności starszych osób. Jego film to z jednej strony wzruszające love story o uczuciu pomiędzy dwiema kobietami w tzw. jesieni życia. Z drugiej natomiast – doskonale zrealizowana kulturowa i społeczna lekcja przypominająca nam wszystkim, że warto ryzykować, bez względu na wiek.

My dwie - gdzie oglądać?

Film jest dostępny online na platformie VOD player.pl