Morderstwo w hotelu Hilton

The Nile Hilton Incident

| 8zł za 48h |

W przededniu egipskiej rewolucji dochodzi do morderstwa w kairskim hotelu Hilton. Policjant rozpoczyna śledztwo, ale wkrótce natrafia na niespodziewane problemy. Sprawa jest dużo bardziej złożona, niż mogłoby się wydawać.

Morderstwo w hotelu Hilton – opis

2011 rok. Egipt już niedługo zacznie płonąć ogniem społeczno-politycznej rewolucji. Zanim jednak tłumy wyjdą na ulicę, w hotelu Hilton dochodzi do morderstwa egipskiej celebrytki. Piękna kobieta zostaje znaleziona z poderżniętym gardłem. Śledztwo rozpoczyna zdolny detektyw, lecz wkrótce jego przełożeni rozkazują mu je zakończyć. Werdykt – samobójstwo. Dość dziwny wniosek, zważywszy na to, że ofiara ma poderżnięte gardło. Detektyw Noredin nie daje za wygraną. Kontynuuje dochodzenie, które prowadzi go do otoczenia prezydenta Mubaraka.

Morderstwo w hotelu Hilton – obsada i twórcy

„Morderstwo w hotelu Hilton” to skandynawsko-francuski obraz w reżyserii Tarika Saleha („Metropolia”, serial „Westworld”). Film spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem krytyków. W 2017 roku na festiwalu w Sundance został uznany za najlepszy dramat zagraniczny. W 2018 roku nominowany był do nagrody Cezara również w kategorii zagranicznej. W głównego bohatera wciela się Fares Fares („Wybawienie”, „Kobieta w klatce”), a partnerują mu Ger Duany („W dobrej wierze”) oraz Slimane Dazi („Prorok”).

Morderstwo w hotelu Hilton – gdzie oglądać?

Serial dostępny jest online w serwisie VOD player.pl