Moje miasto

Opowieść o mieszkańcach starego bloku i niezwykle barwnych postaciach tego miejsca. Zdobywca czterech Złotych Lwów i Złotych Gron.

Moje miasto - opis

Blok na obrzeżach przemysłowego miasta. Główny bohater to 25 letni Goździk, który mieszka tu od urodzenia. Gra w hokeja w drużynie okręgowej i nie ma żadnych ambicji. To tylko jeden z mieszkańców tego miejsca. Budynek to galeria barwnych i smutnych zarazem postaci, próbujących żyć w tym zapomnianym miejscu. Na drugim piętrze mieszka staruszek, Leon, którego serce należy do pani Joli, królowej okolicy. W domku obok bloku bytuje przyjaciel Goździka, Cichy, który cały swój czas spędza w garażu, reperując samochód zmarłego ojca. Ojciec Goździka, zazwyczaj przesiaduje nad stawem, lecz nie chodzi tam po to, aby łowić ryby. Przy nim trwa matka chłopaka, próbująca swoim ciepłem ocalić rodzinę. Co jakiś czas blok odwiedzają nowe osoby, a każda z nich pozostawia po sobie barwne wspomnienia.

Moje miasto - obsada i twórcy

Reżyserem filmu jest Marek Lechki ("Astronom", "Erratum"). W obsadzie znaleźli się Elżbieta Karkoszka ("Noce i dnie", "Ostatnia rodzina"), Jerzy Łapiński ("Konsul", "Zmowa"), Dorota Pomykała ("Urodziny Kaja", "Zgorszenie publiczne") oraz Krystyna Tkacz ("Dzień świra"). Film dostał m.in. cztery Złote Lwy oraz dwa Złote Grona.

Moje miasto - gdzie oglądać?

Film jest dostępny online na platformie VOD player.pl