Mój przyjaciel delfin

DOLPHIN TALE

Winter to przyjazna samica delfina, która niegdyś straciła płetwę. Znajduje się teraz w oceanarium, gdzie poznaje Sawyera – chłopca, który postanawia jej pomóc. Oto opowieść o prawdziwej przyjaźni.

Mój przyjaciel delfin – opis

Ta historia wydarzyła się naprawdę! Winter wpadła niegdyś w pułapkę kłusowników, wynikiem czego straciła płetwę. Jest teraz niepełnosprawna, przez co strasznie cierpi. Jej ból wyczuwa jedenastoletni Sawyer, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych. Młody człowiek przekonuje genialnego naukowca, żeby skonstruował protezę płetwy dla delfina. Rozpoczyna się walka o zdrowie i szczęście ssaka morskiego. Jak myślicie – czy uda się pomóc delfinowi rozwinąć skrzydła… to znaczy rozłożyć płetwy?

Mój przyjaciel delfin – obsada i twórcy

„Mój przyjaciel delfin” to ciepła familijna opowieść, przy której będą się świetnie bawić zarówno mali, jak i duzi. Film wyreżyserował Charles Martin Smith („Nietykalni”, „Amerykańskie grafitti”), a w rolach głównych wystąpili między innymi: laureat Oscara Morgan Freeman („Skazani na Shawshank”, „Siedem”), Ashley Judd („Barry”, „Niezgoda”) oraz Kris Kristofferson („Kiedy anioły śpiewają”, „Blade: Wieczny łowca”).

Mój przyjaciel delfin – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player w polskiej wersji językowej.