Mirai

MIRAI

Nominowana do Oscara japońska animacja opowiadająca o rodzeństwie, które w poszukiwaniu nici porozumienia musi udać się w podróż w czasie.

Mirai – opis

Kun to rozpieszczony do granic możliwości jedynak w zwyczajnej japońskiej rodzinie. Dostaje wszystko, na co ma ochotę, a rodzice są na każde jego skinienie. Sytuacja zmienia się, gdy na świecie pojawia się jego siostra – Mirai. Od tej pory Kun musi dzielić się miłością i uwagą rodziców z nowonarodzoną dziewczynką. Taka sytuacja nie jest w smak chłopcu. Dochodzi do kłótni – życie rodzinne wypełnia ciągła walka pomiędzy rodzeństwem. Sytuacja zmienia się, dopiero gdy Kun odkrywa sposób na podróże w czasie. Daje mu to możliwość cofania się w przeszłość, jak i wypraw w przyszłość. Kun rozpoczyna wielką przygodę. Podczas swoich wojaży ma okazję poznać korzenie rodziców oraz spotyka nastoletnią wersję swojej siostry. Czy jego wyprawy pozwolą mu spojrzeć na życie w mniej egoistyczny sposób? Czy nauczy się empatii i zmieni swój stosunek do małej Mirai?

Mirai – obsada i twórcy

Twórcą Mirai jest Mamoru Hosoda, słynny autor poruszający się w gatunkach anime i mangi. Ma on na swoim koncie obrazy takie jak „Summer wars” czy „Wilcze dzieci”. Animacja „Mirai” zdobyła nominację do Oscara i przychylność krytyków oraz widzów na całym świecie.

Mirai – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player w polskiej wersji językowej.