Miłość, szmaragd i krokodyl

Romancing the Stone

Michael Douglas jako zawadiaka w stylu Indiana Jonesa zabierze nas do dżungli, gdzie wielkie bogactwa strzeżone są przez potworne niebezpieczeństwa. Ten przygodowy klasyk z lat osiemdziesiątych wciąż potrafi zachwycić.

 

Miłość, szmaragd i krokodyl – opis

Joan Wilder to poczytna autorka powieści przygodowych. Jej życie osobiste dalekie jest jednak od awanturniczych wyzwań. Domowe pielesze, samotne wieczory i kot, który chodzi własnymi drogami. Pewnego dnia pisarka otrzymuje tajemniczą przesyłkę, a w niej… mapa skarbu ukrytego w kolumbijskiej dżungli. Joan, jak na sceptyczkę przystało, nie podchodzi do sprawy zbyt poważnie, jednak wszystko się zmienia, gdy łasi na skarb bandyci porywają jej siostrę. Joan wyrusza do Kolumbii, żeby uratować krewną. Tam wpada w olbrzymie kłopoty, z których ratuje ją Jack Colton. Gość jest opryskliwy, złośliwy i niezwykle przystojny. Już od pierwszych minut para szczerze się nie znosi, a jak wiemy od nienawiści do miłości jeden krok. Niezwykle łatwo go zrobić, gdy za plecami czeka wygłodniały krokodyl.

Miłość, szmaragd i krokodyl – obsada i twórcy

Seria filmów rozpoczęta przez „Miłość, szmaragd i krokodyl” stanowiła w latach osiemdziesiątych konkurencję dla obrazów przedstawiających przygody Indiany Jonesa. Film wyreżyserował Robert Zemeckis („Forrest Gump”, „Powrót do przyszłości”), a w rolach głównych wystąpili: Michael Douglas („Wall Street”, „Ant-Man”), Kathleen Turner („Wojna państwa Rose”, „Peggy Sue wyszła za mąż”) oraz Danny DeVito („Powrót Batmana”, „Lot nad kukułczym gniazdem”). Film zdobył 2 Złote Globy (najlepsza komedia/musical, najlepsza aktorka pierwszoplanowa w komedii lub musicalu dla Kathleen Turner) oraz nominację do Oscara w kategorii najlepszy montaż.

 

Miłość, szmaragd i krokodyl – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.