Między piekłem a niebem

What Dreams May Come

Robin Williams w melodramacie nawiązującym do mitu o Orfeuszu i Eurydyce. Śmierć rodziny Chrisa sprawia, że mężczyzna zaczyna szukać nieobecnych w zaświatach.

Między piekłem a niebem - opis

Student medycyny i studentka plastyki poznają się w dość niefortunnych okolicznościach, jednak od razu pojawia się między nimi na tyle silne uczucie, że wkrótce widzimy ich już jako szczęśliwe małżeństwo. Idealne życie kończy się kiedy w wypadku samochodowym giną ich dorastające dzieci. Annie nie potrafi przezwyciężyć żałoby, obsesyjnie myśli o samobójstwie, odwraca się od świata. Z biegiem czasu, dzięki mężowi powoli wraca do równowagi, znów zaczyna malować. Jednak los szykuje dla niej nową próbę - Chris również ma zginąć w wypadku samochodowym, by zaraz później trafić do raju. Raj wygląda jak bajecznie kolorowe płótna Annie, a w tłumie zamieszkujących go istot udaje się Chrisowi odnaleźć dzieci.

Między piekłem a niebem - obsada i twórcy

Reżyserem filmu jest urodzony w Nowej Zelandii Vincent Ward. Reżyser zadebiutował w 1984 roku filmem "Vigil", który w historii kina zapisał się jako pierwszy nowozelandzki obraz walczący o Złotą Palmę w Cannes. Później filmowiec czekał już tylko na zaproszenie z Hollywood, którego rezultatem było właśnie "Między piekłem a niebem". W filmie zagrał laureat Oscara za drugoplanową rolę w filmie "Buntowniku z wyboru", Robin Williams, a towarzyszyła mu Annabella Sciorra znana z "Rodziny Soprano". Scenariusz jest adaptacją powieści Richarda Mathesona. Film został nagrodzony Oscarem za najlepsze efekty specjalne.

Między piekłem a niebem - gdzie oglądać?

Film jest dostępny online na platformie VOD player.pl