Midsommar. W biały dzień

Midsommar

|10 zł na 48h|

Para wybiera się do Szwecji podczas letniego przesilenia, by tam świętować tradycyjnie Midsommar. Szybko jednak idylliczna zabawa zmienia się w walkę o życie, gdy bohaterowie wpadną w ręce szalonych wyznawców pogańskiego kultu.

Midsommar. W biały dzień  – opis

Dani (Florence Pugh) i Christian (Jack Reynor) to młoda amerykańska para, której związek jest na krawędzi i zmierza ku rozpadowi. Rodzinna tragedia sprawia, że rozpaczająca i pogrążona w żałobie Dani postanawia dołączyć do Christiana i jego przyjaciół, którzy wybierają się na wakacyjną wycieczkę na festiwal letniego święta. Tam, w odciętej od świata wiosce, raz na 90 lat obchodzone jest prastare święto związane z letnim przesileniem. Romantyczny wyjazd szybko przybiera okrutne i niepokojące oblicze, gdy wyspiarscy wieśniacy zapraszają swoich gości na uroczystości, które sprawiają, że duszpasterski raj staje się coraz bardziej niepokojący i niepokojący.

Midsommar. W biały dzień – twórcy i obsada

Nowy film Ariego Astera, wizjonera współczesnego kina i jednego z najciekawszych młodych twórców. Reżyser światowego przeboju „Dziedzictwo. Hereditary” stworzył mroczną baśń, rozgrywającą się w biały dzień. W rolach głównych wystąpiły wschodzące gwiazdy młodego pokolenia: Florence Pugh („Lady M.”, „Pasażer”), Will Poulter („Czarne lustro: Bandersnatch”, „Więzień labiryntu”), Vilhelm Blomgren („Gösta”) oraz Jack Reynor („Transformers: Wiek  zagłady”, „Makbet”)

Midsommar. W biały dzień – gdzie oglądać?

Film dostępny online na platformie VOD player.pl.