Midnight Express

MIDNIGHT EXPRESS

Oparta na faktach historia młodego Amerykanina, który za próbę przemytu haszyszu zostaje skazany przez turecki sąd na karę trzydziestu lat więzienia.

Midnight Express - opis

Jeden z najlepszych obrazów w karierze wybitnego brytyjskiego reżysera Alana Parkera (Sława, Missisipi w ogniu – nominacja do Oscara, Życie za życie). Wstrząsający film oparty został na prawdziwych wydarzeniach, opisanych przez Billy’ego Hayesa w autobiograficznej książce pod tym samym tytułem.

Midnight Express - twórcy i nagrody

Amerykańska Akademia Filmowa uhonorowała swoimi nagrodami autora scenariusza Olivera Stone’a oraz twórcę muzyki Giorgia Morodera (Człowiek z blizną, Top Gun, Flashdance,). Oscarowe nominacje przyznano produkcji także w kategoriach: najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepszy montaż, najlepszy aktor drugoplanowy (John Hurt – Człowiek słoń, Anglik w Nowym Jorku). W roli głównej występuje nieżyjący już Brad Davis (film TV Sybil, Rydwany ognia), który zdobył za swoją kreację statuetkę Złotego Globu oraz nominację do BAFTY. Midnight Express to pozycja obowiązkowa na liście każdego kinomana.

Midnight Express - gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.