Miara człowieka

MEASURE OF A MAN

Podczas wakacji w połowie lat siedemdziesiątych pewien amerykański nastolatek zostaje wystawiony na próbę.

„Miara człowieka” – streszczenie

Lato 1976 roku. Bobby Marks jest niepewnym siebie czternastolatkiem z nadwagą, który musi znieść kolejne wakacje z rodziną nad jeziorem Rumson. Na miejscu podejmuje wykańczającą go pracę u enigmatycznego i niezwykle wymagającego dr. Kahna. Do tego wszystkiego, małżeństwo jego rodziców przechodzi kryzys, jego siostra Michelle zmusza go do pomocy w ukrywaniu schadzek z ukochanym, najlepsza przyjaciółka bez słowa wyjeżdża na miesiąc, a miejscowy chłopak zaczyna go prześladować. Ten cały emocjonalny rollercoaster sprawia, że Bobby musi odpowiedzieć sobie na wiele pytań i zaczyna rozumieć, co tak naprawdę stanowi miarę człowieka.

Czemu warto obejrzeć „Miarę człowieka”?

„Miara człowieka” („Measure of a Man”) to amerykańska tragikomedia z 2018 roku opowiadająca o dorastaniu i odkrywaniu prawdziwej miary człowieka na podstawie powieści autorstwa Roberta Lipsyte’a. Produkcja brała udział w konkursie głównym MFF w Rzymie.

„Miara człowieka” – obsada

Reżyserem filmu jest Jim Loach. W głównych rolach wystąpili Blake Cooper, zdobywca dwóch Złotych Globów Donald Sutherland, Judy Greer, Luke Wilson oraz Liana Liberato.

„Miara człowieka” – gdzie obejrzeć?

Film jest dostępny online w serwisie VOD player.