Mąż czy nie mąż?

EPOUSE-MOI MON POTE AKA MARRY ME DUDE

Szalona historia marokańskiego imigranta, któremu grozi deportacja. Sposobem na jej uniknięcie jest dla Yassine małżeństwo. Cena, jaką za „transakcję” proponują Francuzki, jest zbyt wysoka. Jednak nowy sąsiad Fred daje się przekonać. Sakramentalne „tak” nie oznacza ostatecznego wyjścia z trudnej sytuacji. Nieustępliwy urzędnik próbuje zdemaskować parę oszustów. Komedia o stereotypach opowiedziana w charakterystyczny dla francuskiego kina sposób.

Mąż czy nie mąż? - opis filmu

Yassine, młody student z Maroka, przyjeżdża do Paryża, by uczyć się architektury. Posiada wizję studencką, ale po niefortunnej wpadce traci możliwość pozostania we Francji. Sytuacja staje się napięta, najważniejszy egzamin w życiu niezaliczony, a mężczyźnie zaczyna mu grozić deportacja. Aby temu zaradzić, postanawia poślubić swojego najlepszego przyjaciela - Freda. Z pozoru idealny plan zaczyna szwankować, kiedy do akcji wkracza zdeterminowany inspektor policji. Śledztwo rusza, do Paryża przyjeżdża matka Yassine’a, a do tego Claire – miłość jego życia – postanawia pojawić się na horyzoncie. Mężczyźni zaczynają wpadać w coraz większe tarapaty.

Mąż czy nie mąż? - obsada i twórcy

„Mąż czy nie mąż?” to francuska komedia i debiut reżyserski aktora Tareka Boudali znanego z takich filmów, jak „Wszystko zostanie w rodzinie” czy „Alibi.com”. W obsadzie znaleźli się m.in. Tarek Boudali, Philippe Lacheau i Charlotte Gabris.

Mąż czy nie mąż? - gdzie oglądać?

Cały film dostępny online na platformie VOD player.pl.pl