Mary Shelley

Opowieść o życiu Mary Wollstonecraft Godwin, która w wieku 16 lat poznała 21-letniego poetę Percy'ego Shelleya, co zaowocowało napisaniem słynnego Frankensteina.

Mary Shelley – opis

W dziewiętnastoletnim Londynie 16-letnia Mary Wollstonecraft-Godwin pracuje w księgarni ojca. Pewnego dnia dziewczyna poznaje poetę, Percy’ego. Między dwójką młodych ludzi od razu iskrzy. Początkowe zauroczenie przemienia się w płomienny romans, a następnie w związek. Ich relacja wywołuje oburzenie ojca i macochy Mary, zwłaszcza że mężczyzna okazuje się mieć żonę. Zdeterminowana, by żyć własnym życiem, Mary ucieka ze swoim kochankiem. Wkrótce ich szczęście przeradza się w pasmo śmierci i cierpienia. Ponure wydarzenia nakierowują zainteresowania Mary na tematykę wskrzeszania umarłych. Dziewczyna postanawia napisać o tym powieść grozy.

Mary Shelley – obsada i twórcy

„Mary Shelly” to film biograficzny opowiadający o twórczyni słynnego Frankensteina. W główną bohaterkę wciela się Elle Fanning („Neon Demon”, „Czarownica”), a partnerują jej: Douglas Booth („Duma i uprzedzenie, i zombie”, „Jupiter: Intronizacja”), Maisie Williams („Gra o tron”, „iBoy”), Bel Powley („Carrie Pilby”, „Randka z królową”), Stephen Dillane („Gra o tron”, „Król wyjęty spod prawa”) i Tom Sturridge („Z dala od zgiełku”, „Czekając na wieczność”). Film wyreżyserowała Haifaa Al-Mansour („Dziewczynka w trampkach”, „Chwyć życie za włosy”).

Mary Shelley - gdzie oglądać?

Cały film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.