Martwe wody

Ma Loute

Początek XX wieku, północ Francji i zaginięcie plażowiczów. Świat, gdzie obok siebie żyje arystokracja w pięknych willach i biedni rybacy w małych, drewnianych domkach. Do takiego miejsca przybywa nagle gruby detektyw wraz ze swoim asystentem, aby rozwikłać zagadkę tajemniczych zniknięć. W międzyczasie dochodzi do romansu dwóch przeciwległych światów – arystokratki i wiejskiego chłopaka.

 

Martwe wody – opis

Jest rok 1910 na północy Francji, w pobliżu kanału La Manche. Piękne krajobrazy i lokalną społeczność zaburza jednak zniknięcie kilku plażowiczów. Do miejscowości zamieszkiwanej jednocześnie przez arystokrację i chłopów, przybywa detektyw Machin wraz ze swoim asystentem. Mają oni za zadanie rozwikłać zagadkę tajemniczych zaginięć. Do tej pory spokojne życie rodziny rybaków, zostaje zachwiane ostatnimi wydarzeniami. Przybycie arystokracji sprawia również, że młody, prosty chłopak zakochuje się jednej z nich.

 

Martwe wody – twórcy

Francuska produkcja, w reżyserii Bruno Dumonta. W obsadzie znaleźli się m.in.: Fabrice Luchini, Juliette Binoche oraz Valeria Bruni Tedeschi.

 

Martwe wody – gdzie oglądać?

Cały film dostępny online na platformie VOD player.pl.