Maratończyk

MARATHON MAN

Dustin Hoffman, Roy Scheider oraz Laurence Olivier w mrocznym filmie sensacyjnym o sadystycznym zbrodniarzu wojennym szukającym skradzionej skrzyni klejnotów.

„Maratończyk” – streszczenie

Doc Levy (Roy Scheider) jest amerykańskich tajnym agentem, który prowadzi sprawę nazistowskiego zbrodniarza wojennego Szellma (Laurence Olivier). Wierząc, że Levy odpowiada za kradzież niezwykle cennej skrzyni klejnotów, przebywający w Ameryce Południowej mężczyzna opuszcza swoją kryjówkę i rusza do Nowego Jorku. Szellem porywa młodszego brata agenta (Dustin Hoffman), studenta historii. Zbrodniarz, który był dentystą w obozie koncentracyjnym, korzysta ze swoich sadystycznych sztuczek, aby wydobyć od niewinnego chłopaka jakieś informacje dotyczące skarbu. Ten jednak nie pozostaje mu dłużny.

„Maratończyk” – obsada

Dustin Hoffman wciela się w rolę sympatycznego studenta, który przypadkiem zostaje uwikłany w morderczą intrygę. W thrillerze autorstwa laureata Nagrody Akademii Johna Schlesingera występują również inne wielkie gwiazdy Hollywood – m.in. zdobywca trzech Oscarów Laurence Olivier, nominowany do Złotego Globu Roy Scheider, William Devane oraz Marthe Keller.

„Maratończyk” – gdzie obejrzeć?

Cały film jest dostępny online w serwisie VOD player.